על הסופר

נעים להכיר, שמי צביקה שקדי. אני נשוי ואב לשני בנים, איל בן אחת עשרה, ואלון בן שמונה. מתגורר בקורנית אשר בגליל. במקצועי אני עובד סוציאלי ומטפל.

כילד כמו גיבור הספר, סבלתי בעיות דימוי עצמי, וערך עצמי נמוך.
חשתי עצמי שונה וזר בעולם ובחברה בגלל רגישותי הרבה, וקומתי הנמוכה, ומצאתי נחמה בכתיבת שירים למגירה.

כשהייתי בן אחת עשרה, אבא שלי, מרדכי, נהרג במלחמת לבנון הראשונה, בזמן שירותו במילואים, אובדן שהיה עבורי טראומטי מאד, קרע אותי ואת משפחתי ועיצב את גורלנו.

משך שנים רבות חייתי בסבל ובאומללות רבה, התקשיתי ליצור מערכות יחסים והתפתחה אצלי מחלת דיכאון.

הזדקקתי לטיפולים רגשיים רבים. למעשה הייתי מטופל מגיל ההתבגרות, עד שנות ה30 המאוחרות שלי. רגשות עצב וכאב רבים יצאו בטיפולים. הטיפול היעיל ביותר עבורי היה של נשימה מעגלית אצל המורה קרול למפמן.

שיטת טיפול שהשפיעה עליי מאד היא voice dialog, אותה למדתי אצל אורה גבריאלי. באמצעות שיטת הטיפול למדתי להכיר את החלקים שבתוכי, מהם חלקים פגיעים, וילדיים, אשר מנהלים אותי, ואיני מודע להם. דרך השיטה נותנים נוכחות לחלקים אלו ומשוחחים איתם כדי להבין מה מטרתם עבור ה"אני", ומה הם המסר שהם רוצים להעביר.

כך מצאתי עצמי מדבר עם החלק שבי שהוא מדוכא, כדי לזהות מה התפקיד שלו בחיי, ואיך לחיות לצדו.
עד היום אני סובל ממחלת הדיכאון, אולם היא אינה מנהלת את חיי. למדתי איך להתנהל לצידה .

בספר אני משלב את מה שלמדתי בחיים אודות החלקים השונים וההפכים בתוכנו. הנושאים המרכזיים בספר הם הקבלה העצמית למרות הפגמים והחסרונות שלנו ופיתוח מערכת יחסים טובה מכילה וחומלת ביננו לבין עצמינו. שהיא חיונית לקבלת עצמינו כפי שאנחנו.
הספר "המסע של רודי הסנאי", הוא הביטוי העצמי העמוק ביותר שלי.
בכל אחד יש רודי. אני מזמין אתכם להצטרף לרודי למסע לתוך עצמיכם.

אודותי image